Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir pretenduoti į valstybės paramą pameistrystei įgyvendinti. Paraiškas teikti galima iki spalio 18 d.
„Pameistrystė yra itin patrauklus būdas darbdaviams prisidėti prie būsimų darbuotojų apmokymo ir taip užsiauginti reikiamus specialistus. Į savo įmones pasikvietus profesinių mokyklų mokinius ir juos apmokius dirbti su specifine įranga ar procesais, jie bus labiau linkę sieti ateities karjerą su ta pačia įmone užbaigus mokslus ir jau turės konkrečiam darbui reikalingus įgūdžius.
Valstybė verslui užtikrina ir papildomą paskatą įgyvendinti pameistrystę – padengia darbdavių patiriamus kaštus, finansuoja pameistrių darbo užmokestį, todėl labai kviečiame pasinaudoti galimybe ir dalyvauti projekte“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.
Pameistrystė norintiesiems įgyti profesiją suteikia galimybę mokytis įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, ūkininko ūkyje, pas laisvąjį mokytoją ir kt. Ten pameistriai gali išmokti konkrečiai darbo vietai reikalingų įgūdžių ir gauti atlyginimą už atliekamą darbą.
Pasibaigus pameistrystės darbo sutarčiai su įmone ar kita įstaiga, ją įprastai galima keisti nuolatinio darbo sutartimi, tad pameistrių įsidarbinimas greitesnis nei mokinių, kurie profesinę kvalifikaciją įgyja įprastu būdu.
Toks būdas įgyti profesiją Lietuvoje sparčiai populiarėja: 2023 m. pameistrystės būdu mokėsi beveik 3,4 tūkst. profesinių mokyklų mokinių, 2022 m. – 2,8 tūkst., 2021 m. – 2,4 tūkst.
Projektas „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ bus įgyvendinamas iki 2026 m., šiemet jam skirta 11,7 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų.
ŠMSM nuotr.