Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintos dviejų premijų laureatų kandidatūros. Mažeikių krašto kultūros premija paskirta kalviui, tautodailininkui Virgilijui Mikuckiui už kultūrinę ir švietėjišką veiklą.
Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija – Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokytojai Virginijai Katkuvienei už rašytojos atminimo puoselėjimą, labdaringos, kultūrinės, švietėjiškos veiklos tęsimą.
Išrinko vienbalsiai
Pasak Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės, pristačiusios kandidatus, Mažeikių krašto kultūros premijai gauti buvo pristatytos septynios kandidatūros, tačiau vertinimo komisija vienbalsiai išrinko kalvį V. Mikuckį, kurio nuopelnai kraštui kalba patys už save.
V. Mikuckio kandidatūrą pasiūlė klubas „Mano namai“ ir Mažeikių kultūros centras, siūlydami apdovanoti už Mažeikių krašto garsinimą, liaudies meno tradicijų plėtrą ir tęstinumą, reikšmingą ir kūrybingą kalviškosios kryždirbystės plėtojimą ne tik Mažeikių krašte.
Kalvis gimė 1967 m. žemalėje. 1986 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą ir įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. 1992–2005 m. kalvystės meno mokėsi kalvio Algirdo Stankaus „Karo ir meno“ kalvių studijoje. Kurį laiką dirbo Ruzgų pagrindinėje mokykloje dailės mokytoju. 2006 m. Tirkšliuose įkūrė savo kalvę, daro kryžius, sietynus, šviestuvus, žvakides, metalo plastikos darbus ir kt. Jo darbai eksponuojami įvairiose Lietuvos ir užsienio bendrose parodose. V. Mikuckio kūrinių yra Amerikoje, Suomijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Estijoje, Lietuvos Respublikos prezidentūroje, Žemaičių dailės muziejuje. Aktyviai dalyvauja įvairiose parodose, pleneruose, stovyklose, veda edukacinius užsiėmimus. Yra vienas iš pagrindinių Kalvystės meno ir amatų švenčių organizatorius, miestui dovanojamų kalvių darbų vienas iš sumanytojų ir vykdytojų. Savo kūrybinius sumanymus kartu su kitais menininkais įgyvendina Užvenčio dvaro malūne, bendradarbiauja su Žemaitijos nacionaliniu parku.
1993 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos, o 2006 m. – Lietuvos kalvių sąjungos nariu. 2006–2013 m. – geriausias Telšių apskrities meistras tautodailininkas. 2012 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. 2013 m Tarptautinėje kalvystės meno ir amatų šventėje išrinktas „Kalvių kalviu“, kartu su kitais kalviais miestui padovanojo skulptūrą „Kožnas yr sava laimės kalvis“. 2014 m. vainikuotas „Aukso vainuku“. Tais pačiais metais išleista knyga su nuotraukomis „Virgilijus Mikuckis (kalvystė)“. Praėjusiais metais, Tarptautinės kalvystės meno ir amatų šventės metu, jo iniciatyva sukurta skulptūra „Sodas“.
Labiausia nusipelnė
Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija bus įteikta Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokytojai V. Katkuvienei, kuri buvo išrinkta iš penkių kandidatų. Jos kandidatūrą pasiūlė Sedos Vytauto mačernio gimnazijos Medeinos draugovės skautai, Sedos bendruomenė, Žemaitijos skautų organizacija, Mažeikių moterų katalikių draugija, Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija, buvę mokytojai Irena ir Zigmantas Reivyčiai. Apdovanojimą buvo siūloma įteikti už aktyvią visuomeninę veiklą, darbą su skautais, istorinės atminties ir krikščioniškųjų vertybių puoselėjimą, Sedos ir rajono garsinimą Lietuvoje.
V. Katkuvienė gimė 1968 m. gegužės 1 d. Telšių rajone. Baigė Tirkšlių vidurinę mokyklą, studijavo Lietuvos veterinarijos akademijoje ir įgijo zooinžinerijos kvalifikaciją. 2003 m. baigė Vilniaus pedagoginį universitetą ir įgijo biologijos bakalauro laipsnį, mokytojo kvalifikaciją. 2007 m. baigė švietimo vadybos magistro studijas Šiaulių universitete. 1999–2009 m. dirbo mokytoja Plinkšių pagrindinėje mokykloje, nuo 2010 m. iki 2014 m. – Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje, nuo 2014 m. iki šiol – Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje.
Nuo 1999 m. V. Katkuvienė yra aktyvi Žemaitijos skautų organizacijos narė. 2008 m. Sedoje įkūrė Žemaitijos skautų organizacijos Medeinos draugovę, buvo draugovės draugininkė, vadovė. Rengia skautų stovyklas, rašo ir įgyvendina projektus, dalyvauja įvairiuose žygiuose su jaunimu bei kituose renginiuose, taip puoselėdama jaunimo pilietiškumą ir aktyvumą.
Gajutė ABELKIENĖ