Prieš dvejus metus „Ventos“ progimnazijos komanda, inicijuota anglų kalbos mokytojos Linos Čepauskienės, priėmė švietimo ir mokymo(si) programos Erasmus + iššūkį – koordinuoti daugiašalį projektą „Kūrybiška Europos mokykla – C.L.I.C.K.“, ir štai jau šių metų gegužės pabaigoje mokykla pasirengusi priimti 5 šalių (Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Rumunijos) delegacijas, apibendrinti veiklas ir pristatyti galutinio „produkto“ – knygos „Padėk drauge su CLICK šeima“ – maketą.
Paskutinis „ventiškių“ vizitas į Portugaliją, į Monte Redondo mokyklą, esančią netoli Leiria, buvo ir darbingas, ir kūrybingas, ir naudingas: visų šalių mokiniai pristatė labdaros kampanijų idėjas, įdomias popamokines veiklas, unikalias mokyklos tradicijas, eksperimentavo tiriamosios biologijos pamokoje, „konstravo“ ir „išbandė“ įvairių modelių lėktuvus per fizikos užsiėmimą, „klaidžiojo“ magiškuose skaičių labirintuose; mokytojai aptarė ir sistemino medžiagą baigiamajai konferencijai, klausėsi paskaitos, dalinosi patirtimi, diskutavo apie šeimos vaidmenį ugdymo procese bei ieškojo naujų „ingridientų“ sėkmingos mokyklos receptui.
Bene didžiausią įspūdį padarė „Gymnastics Show“ – tradicinis visos mokyklos metų renginys, kuriame pasirodė ne tik klasių mokiniai, bet ir mokytojai, tėvai ir, žinoma, projekto dalyviai. Jeigu paklaustų, kokia šio renginio idėja, trumpai galima būtų atsakyti – tai akivaizdus tolerancijos pavyzdys, pasitikėjimo pamoka.
„C.L.I.C.K.“ („IT. Kalbos. Bendradarbiavimas. Pilietiškumas. Žinios.“ – angliškų žodžių akronimas) – projektas daugiafunkcinis. Jo idėja ne tik iliustruoja sėkmingos, inovatyvios, kūrybiškos mokyklos turinį, bet ir motyvuoja mokytis vieniems iš kitų, pažinti vieni kitus, keistis patirtimi, susirasti draugų ir bendraminčių, o kas gali būti naudingiau, jei ne pažintis su krašto, žmonių, gamtos, kultūros savitumu.
Mūsų mokinukai turėjo galimybę ne tik pagyventi portugalų šeimose, o mes visi pajusti jų gyvenimo ritmą, nuoširdumą, geranoriškumą, ekspresyvumą, bet ir užfiksuoti Lisabonos šurmulį, Atlanto bangų triukšmą ir pakrančių skardžių grėsmingumą ties Nazare, apžiūrėti manuelinos stiliaus Jeronimos ir vėlyvosios gotikos Batalos vienuolynus bei XVI a. architektūrinį stebuklą – Belemo bokštą, pasivaikščioti Obidos miesto – tvirtovės gatvelėmis, užkopti į Leiria viduramžių pilį, susimąstyti prie Vasco da Gama kapo, prisiliesti prie Fatimos paslapties.
Sako, kad kiekvienas sutiktas žmogus yra žinia, o kiekviena aplankyta Žemės vieta yra atradimas. Apie Portugaliją norisi pasakoti, į Portugaliją norisi sugrįžti. Bet tai šiek tiek vėliau... Dabar laukia svarbūs darbai.
Lijana POCEVIČIENĖ, Direktorės pavaduotoja