Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę rengiantys restauratoriai jau „dėlioja paskutinius taškus“. Pasigrožėti vaizdu, atsiveriančiu iš daugiau nei dvidešimties metrų aukščio, bus galima jau netrukus.
Pasak bokšto remonto darbus atliekančios UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojo Algimanto Zokaičio, didžioji dalis remonto darbų jau atlikta. „Net ir laikrodį jau paleidome, o tai rodo, kad esame smarkiai pasistūmėję į priekį“, – sakė A. Zokaitis.
Kasdien bažnyčios bokšte triūsia maždaug 6 darbininkai. Remontininkams liko išgrįsti grindis už vargonų, apžvalgos aikštelėje įrengti turėklą, užsandarinti pirmojo aukšto duris bei keletą vitražinių langų, antrą kartą perdažyti patalpas, laiptus. Apžvalgos aikštelėje reikia atlikti ir dar keletą darbų, tarp kurių – aukščiau pakelti varpų garsiakalbius, taip pat – elektroninį varpų valdymą. „Nes dabar bokšto lankytojai jį galėtų paprastai pasiekti ranka“, – šypsojosi A. Zokaitis.
Bažnyčios bokštas yra aukščiausias pastatas Palangoje, jo aukštis siekia 59,95 metro. Siekiant miesto bažnyčią labiau pritaikyti visuomenės ir turizmo poreikiams bei suteikti galimybę kurorto gyventojams ir svečiams pasimėgauti miesto vaizdu iš paukščio skrydžio, buvo apsispręsta bažnyčios bokšte, 21,4 metrų aukštyje įrengti apžvalgos aikštelę. Įgyvendinant bažnyčios remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektą, taip pat apsispręsta suremontuoti laiptus į bokštą, pakeisti bokšto žaliuzes, restauruoti ir įstiklinti vitražus.
Varpų zonoje įrengtos apžvalgos aikštelės plotas – apie 18 metrų. Kad ji būtų saugi ir patogi lankytojams, buvo įrengtas aikštelės pagrindas, pertvarkytos žaliuzės, apatinę jų dalį pakeičiant langais, įrengtas apšvietimas. Čia numatyta įrengti ir du monoklius, skirtus pasigrožėti iš aukštais atsiveriančiais Palangos vaizdais.
Pakeliui link apžvalgos aikštelės, lankytojų dėmesį patrauks ir tarpinėje bokšto aikštelėje įrengta laikrodžio ekspozicija – laikrodžio mechanizmas apgaubtas stiklu, kad bokšto lankytojai galėtų pamatyti jo konstrukcijas. Beje, šis laikrodis pagamintas Berlyno laikrodžių gamykloje „Rochlitz“ 1931 m., ir būtent šiuos metus oficialiai galima laikyti kaip bažnyčios statybos pabaiga, nors pamaldos šioje bažnyčioje vyko jau nuo 1907 metų.
Bokšto lankytojai galės pamatyti ne tik laikrodžio mechanizmą, bet ir jo naudojimo instrukciją. „Ji eksponuojama laikrodžio aikštelėje, ant sienos. Tai senas, įdomiai nuteikiantis daiktas, kuriame, be kitų punktų, nurodoma ir kaip reikia užvesti laikrodį“, – sakė A. Zokaitis.
Pakilę į daugiau nei dvidešimties metrų aukštį, lankytojai galės ne tik grožėtis pro langą atsiveriančiais vaizdais, bet ir išvysti tiesiog virš jų galų esančius varpus. Beje, varpus laikančios konstrukcijos per šimtmetį (nuo bažnyčios pastatymo iki šių dienų) jau buvo gerokai sutrešusios, tad pirmiausia restauratoriams teko sutvarkyti laikančiąsias konstrukcijas, ir tik tada įrengti apžvalgos aikštelę. Mediniai bokšto laiptai šioje vietoje taip pat jau buvo pavojingi vaikščioti, tad juos taip pat teko keisti ir nuo apačios iki apžvalgos aikštelės įrengti patikimus laiptus
Atvėrus bažnyčios bokštą lankytojams, kurorto gyventojams ir svečiams jau šį rudenį bus pasiūlyta galimybė ne tik nemokamai pasigėrėti Palanga iš daugiau nei 20 metrų aukščio, bet ir pasigrožėti ekspozicijomis tarpinėse laiptų aikštelėse, susipažinti su bažnyčios bei miesto istorija – suremontuotose bažnyčios bokšto laiptų aikštelėse bus eksponuojama paroda-mini muziejus apie Palangos miesto raidą.
Tačiau, A. Zokaičio nuomone, ne tik dėl gražių iš aukštai atsiveriančių vaizdų bei įrengtų ekspozicijų bokštas vilios lankytojus. „Bažnyčia daugeliui yra apgaubta ypatinga aura, paslaptinga. Tad vien jau dėl to daugelį vilios galimybė patekti į jos bokštą“, – sakė UAB „Pamario restauratorius“ direktoriaus pavaduotojas.
Palangos miesto savivaldybės informacija