Šimtmečio parkas – su labirintais

 

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, šalyje šiai šventei skiriama daug įvairių renginių, kuriami ženklai ir kt. Urvikių kaimo bendruomenė nusprendė šia proga kaime įkurti Šimtmečio parką. Tam vieta parinkta, idėjų yra, įgyvendinančių projektą – taip pat, reikia tik lėšų.

Idėja – sutvarkyti plotą

                     

Pasak parko idėjos autorės, Urvikių kultūros centro direktorės Vitos Černookienės, kaime yra beveik 1 ha dydžio sklypas, paliktas visuomenės poreikiams, su senu, užpelkėjusiu priešgaisriniu vandens telkiniu, apžėlęs menkaverčiais medžiais, krūmokšniais: „Kituose sklypuose pagal projektus įsirengėme sceną, aikštelę išklojome trinkelėmis, įrengėme laužavietę, tinklinio ir vaikų žaidimų aikšteles, savo jėgomis padarėme alpinariumus, puošiame aplinką, pasodinome pušelių, o šitas sklypas liko apleistas. Reikėdavo ieškoti, kas tą plotą nupjaus, sutvarkys. Prašydavau bendrovės, kad su šienapjovėmis kelis kartus per metus nupjautų. Gavę iš Aplinkos apsaugos programos 2,5 tūkst. Eur, galvojome tame plote, kur yra laužavietė, tinklinio aikštelė, pastatyti pavėsinę. Internete pažiūrėjome, kad pavėsinių kainos labai didelės, todėl bendruomenės pirmininkė kreipėsi vėl į Savivaldybę dėl pinigų, bet kol kas jų negavome ir anksčiau gautųjų dar nepanaudojome. Tada kilo mintis kažkaip tą apleistą plotą sutvarkyti. Pagalvojau, gal būtų galima įrengti takus kaip labirintą, centre pastatyti didelį akmenį su aukuru, dar kažką. Minčių daug. Rajone būtų pirmasis toks parkas su labirintais. Gražus poilsio kampelis, kurį panaudotume ir kultūriniams renginiams.“

Tikisi lėšų

V. Černookienės teigimu, kaime nėra kur išeiti pasivaikščioti, nėra takų, šaligatvių, tenka eiti važiuojamąja kelio dalimi, todėl tokia poilsio zona labai reikalinga. Šiai minčiai pritarė bendruomenės taryba, o Urvikiuose įsikūrusios bendrovės vyrai apleistoje pievoje išrovė krūmokšnius, nereikalingus medžius, aptvarkė visą plotą, privežė įvairių akmenų.

Pasak Urvikių bendruomenės pirmininkės Zenonos Grigaitienės, nutarus kurti parką, susirado landšafto specialistą, kuris draugiškai padėjo paskaičiuoti sąmatą, patarė, kaip ką būtų galima padaryti, todėl kreiptasi į Savivaldybę dėl lėšų skyrimo:  „Tikimės, kad papildomai gausime iš Aplinkos apsaugos programos. Pirmam etapui mums reikia 5 tūkst. su trupučiu Eur, kad galėtume išvalyti tvenkinį, supilti didelį pylimą ir, jei dar liks lėšų, pradėsime rengti takelius, nužymėsime, kur jie turėtų būti. Kituose etapuose – takelių rengimas, medelių sodinimas, bet tam dar lėšų neprašome, ieškosime, bandysime daryti savo jėgomis.“

Pritarė projektui

Urvikių kultūros centro direktorė džiaugėsi, jog ši idėja sulaukė pritarimo: „Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius geranoriškai pažiūrėjo į mūsų mintis, suprato, kad kaimo žmogui irgi kažko reikia. Ekonomikos komitete irgi suprastas kaimo žmogus. Nudžiugino ir tai, kad direktorius pasakė, jog tai turėtų būti tęstinis projektas, įgyvendintas ne per vienus metus. Sudėjus visų pastangas ir darbą, turėtų būti labai gražus rezultatas. Šimtmečiui paruošti nebespėsime, bet Liepos 6-ajai tikrai jau turėtų būti, ir šią dieną bei kitas valstybines šventes galėsime švęsti tame parke.“

Urvikiškių mintims taip pat pritarė Reivyčių seniūnijos seniūnas Stanislovas Putelis. Pasak jo, seniūnija negarsėja istorinėmis vietomis ir asmenybėmis, tad parkas būtų gražus Valstybės atkūrimo šimtmečio ženklas: „Tai turėtų būti rekreacinė zona, kur galėtum ateiti ramiai pabūti, paskaityti knygą, pasivaikščioti. Svarbu tai, kad atėjus į aikštę būtų aišku, jog čia – Lietuva. Gal kokia skulptūra ar kitas akcentas.“

Prižiūrės patys

Pasak pokalbyje dalyvavusių bendruomenės tarybos narių, daug kas padaryta savo jėgomis, plotus prižiūri viešuosius darbus atliekantys urvikiškiai, taip pat prisideda ir kiti bendruomenės nariai. Parku taip pat turėtų rūpintis patys kaimo gyventojai.

„Gal pasiskirstysime plotus pagal gatves ar panašiai, gal patys tuos plotus apsodinsime ir prižiūrėsime, – svarstė tarybos narės. – Juk tai bus mūsų kaimo poilsio vieta, tai patys ja ir turėsime rūpintis.“

Gajutė ABELKIENĖ

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode