Laikraščio „Būdas žemaičių“ 2016-07-22 Nr. 54 išspausdinus straipsnį „Mokyklos direktorės likimą spręs meras“, į redakciją kreipėsi Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas, pareikšdamas norą išsakyti savo nuomonę.
Priminsime, kad Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija nagrinėjo V. Šulco pranešimą dėl galimai be sutarčių nuomojamos sporto salės.
Išsakė savo nuomonę
Sodų pagrindinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė minėtame straipsnyje teigė, jog „mokytojo V. Šulco skundas atsirado po to, kai kovo 8 d. už darbo drausmės pažeidimą jam buvo paskirta drausminė nuobauda – papeikimas“, tačiau, V. Šulco teigimu, nepasakiusi, jog „Lietuvos Respublikos Valstybinės darbo inspekcijos Telšių teritorinio skyriaus darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi visą medžiagą, drausminę nuobaudą panaikino, nes jokio darbo drausmės pažeidimo nerado“: „Darbo ginčų komisija konstatuoja, kad drausminė nuobauda – papeikimas, ieškovui paskirta neturint teisinio pagrindo, nesilaikant DK 240 str. 1 d. nustatytos tvarkos, pažeidžiant DK 238 str. nuostatas – neįvertinus visų reikšmingų aplinkybių, neatsižvelgus į ieškovo kaltę, į pažeidimo sunkumą, todėl ieškovui paskirta drausminė nuobauda yra naikintina.“
Pasak „Būdo žemaičių“ pakalbintos B. Liutkuvienės, šios nuobaudos panaikinimo ji negalėjusi apskųsti, nes buvusi užsienyje, o kai grįžo, jau nepakako laiko. Direktorės teigimu, nors nuobauda ir panaikinta, tačiau tai neturėjo įtakos jau anksčiau prasidėjusiam konfliktui.
Pasak kūno kultūros mokytojo, ši nuobauda buvo tik paskutinis lašas, perpildęs jo kantrybės taurę: „Direktorės nemalonę užsitarnavau dar rugsėjo pradžioje, kai asmeniniame pokalbyje išreiškiau nuostabą, kad kūno kultūrai ir sportui 2015–2016 mokslo metais nebuvo skirta nė vienos neformaliojo ugdymo valandos, nors iki tol veikę kvadrato ir krepšinio būreliai buvo noriai vaikų lankomi.“
Mokytojas tikino, jog jis, kaip metodinės grupės pirmininkas, pagal galimybes rūpinasi sale: „Direktorė taip pat teigia, kad aš nesu atsakingas už sporto salę, tačiau nutyli, kad esu kūno kultūros mokytojų metodinės grupės pirmininkas ir būtent aš savo galimybių ribose rūpinuosi salės būkle, teikiu direktorei raštiškus prašymus dėl inventoriaus, sudarinėju ir pateikiu direktorei salės užimtumo grafiką ugdymo proceso valandomis. Kaip tik dėl minėto grafiko tarp manęs ir direktorės kilo nesutarimai.“
V. Šulcas patvirtino, jog nežinojo, kaip atsiskaitoma už salės nuomą: „B. Liutkuvienė „Būdo žemaičių“ korespondentei teigia, kad aš nesu mokyklos tarybos narys ir, neturėdamas jokios informacijos, galėjau nežinoti, kaip atsiskaitoma už salės nuomą. Iš tikrųjų nežinojau, todėl ir kreipiausi į Savivaldybę, nes mokykloje to išsiaiškinti neturėjau galimybių, nors Mokyklos tarybos nuostatai įpareigoja jos atsiskaitomybę mokyklos bendruomenei.“ Taip pat tikino, jog į jokias kitas institucijas, išskyrus Savivaldybę, nesikreipė: „Atsakingai pareiškiu, kad nei į Švietimo ministeriją, nei į kokias nors kitas institucijas nesikreipiau, išskyrus mokyklos steigėją – Mažeikių rajono savivaldybę. Tiesa, mano prašymas buvo adresuotas trims asmenims – administracijos direktoriui, Švietimo skyriaus vedėjui ir Antikorupcijos komisijos pirmininkei.“
Savo advokato patariama B. Liutkuvienė nuo kitų komentarų susilaikė.
Pateikė pasiūlymus merui
Kaip teigiama Antikorupcijos komisijos pirmininkės Linos Rimkienės parengtame pranešime spaudai, komisijos nariai vienbalsiai nusprendė, kad, remiantis darbo grupės išvadomis, Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos išvadomis bei LRkorupcijos prevencijos įstatymu, Sodų pagrindinės mokyklos direktorė B.Liutkuvienė vykdžiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką: piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi ir įgaliojimų viršijimas, dokumentų suklastojimas ; piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais; sukčiavimas; turto iššvaistymas. Komisija nustatė, kad padarytas nuostolis mokyklai – negautos lėšos už sporto bei aktų salių nuomas.
Taip pat Antikorupcijos komisija priėmė galutinį nutarimą ir pateikė siūlymus Mažeikių rajono savivaldybės merui Antanui Teniui: taikyti mokyklos direktorei didžiausią drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo; per įmanomai trumpą laiką, nušalinti B. Liutkuvienę nuo pareigų; kreipiantis į teisėsaugos institucijas dėl civilinės ir baudžiamosios atsakomybės, užtikrinti, kad būtų išreikalauta mokyklai ir savivaldybei padaryta žala.