Telšių Žemaitės teatre įvyko trečioji ir paskutinė „Meškiukų pamokėlė“ mažiesiemsžemaičiams. Šventė ypatinga ne tik tuo, kad suorganizuota dailės pamokėlė, bet ir todėl, kad įvyko meškiukų ant tiltukų, jungiančių Masčio ežerą, vardynos. Nuo šiol šeši meškučiai turės vardus, kuriuos rinko patys telšiškiai.
Renginį pradėjo Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos SAVI aktoriai (režisierė Laimutė Pocevičienė), meškučiais apsirengę aktoriai Gabija Būtaitė, Gytis Kumža ir Eglė Simutytė su vaikais prisiminė pirmąją istorijos ir literatūros pamokėlę, pasikartojo žinias apie septynias Telšių miesto kalvas. Seniausia kalva – Džiugo piliakalnis ir vartai į miestą, antroji –Vilniaus kalva, ant kurios stūkso Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (Mažoji bažnytėlė), trečioji – Žaliasis kalnas, ant kurio stovi muziejus ir VDA TF, ketvirtoji – Insulos kalva, kur dangų remia didingosios Šv. Antano Paduviečio katedros bokštas, penktoji – Malūno kalva, o ant jos jaukiai įsikūrusi Šv. Mikalojaus stačiatikių cerkvė, šeštoji – Kalėjimo kalva (visiems gerai žinomas kaip Kosmonautų (S. Dariaus ir S. Girėno gatvių) rajonas), paskutinioji ir jauniausia yra Zakso kalva.
Aktoriai kartu mažaisiais telšiškiais žaidė, bendravo, piešė ir linksminosi, o žiūrovus grakščiais judesiais ir istoriją menančiais rūbais žavėjo Telšių Žemaitės dramos teatro choreografės Inos Levickienės vadovaujamos šokių studijos auklėtiniai.
2014 m. Masčio ežero prieigose pasirodė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studento Simono Grigučio diplominis darbas „Meno ženklų įprasminimas Telšių tiltuose“ (vad. prof. Romualdas Inčirauskas, architektas prof. Algirdas Žebrauskas). Visi šeši Masčio ežero tilteliai turi pavadinimus ir savo meškiuką, kurie nuo šiol turės vardus.
Renginyje svečiavosi meškiukų „tėvas“ Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 Vizualiųjų menų ambasadorius architektas, profesorius Algirdas Žebrauskas, pedagogė, poetė Elena Borusevičiūtė – Šidlauskienė. Ji sukūrė tekstus meškiukų pamokėlėms. Pasveikinti vaikučių atvyko Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė DalytėJonavičienė. Ji režisierei L. Pocevičienei ir jauniesiems aktoriams įteikė dovanų.
Renginyje telšiškių siūlomus vardus rinko komisija: A. Žebrauskas, E. Borusevičiūtė – Šidlauskienė, L. Pocevičienė, Telšių Žemaitės dramos teatro viešųjų ryšių specialistė Donata Kazlauskienė.
„Dėkojame taip aktyviai dalyvavusiems vardų rinkimo konkurse. Iš viso sulaukėme per 120 skirtingų siūlomų vardų, tad rinktis turėjome iš ko“, – sakė L. Pocevičienė. Komisijos sprendimu, nutarta, kad meškiukų vardai nuo šiol bus tokie: Gėdukas, Alkiukas, Kūkutis, Alėpontioks, Ruzlis, Kontėns. Vardus sugalvojo ir specialiais prizais (puodeliais) bus apdovanoti Daiva Stonkuvienė, Nojus Ubartas, Sandra Miklovė, Monika Drimbienė.
„Nuo šiol kiekvienas galėsime skirti pasimatymus prie Alkiuko, Kontėna, Alėpontioka ir kitų meškučių.Gaila, kad renginyje nedalyvavo patys vardų autoriai, tačiau jiems dovanojame puodelius, jog jie kuo plačiau skleistų žinią apie Telšius, edukacines meškiukų pamokėles ir mėgautųsi šilta gardžiai kvepiančia arbata“, – kalbėjo režisierė.
Paskutinėje pamokėlėje mažieji piešė gražiausius meškiukus, o už nuostabius kūrinius jiems padovanoti „Baltosios varnelės“ ledai. Renginyje padėkota A. Žebrauskui, E. Šidlauskienei, aktorių rūbų kūrėjoms Telšių Žemaitės dramos teatro dailininkei Giedrei Slavinskienei ir siuvėjai Daivai Vaitiekienei. Jiems įteiktos saulės geltonumo gėlės – kardeliai. Skambėjo YAMAHA Telšių muzikos mokyklos auklėtinių dainelės.
Šventė vaikamsprasidėjo ir baigėsi „Meškiukų pamokėlių“ himnu tapusia dainele: „Telšiai – ne Telšiai be kalvų, Telšiai – ne Telšiai be meškų“.
Viešųjų ryšių specialistai