„Kamino biurai“ – nauja Klaipėdos vizitinė kortelė

 

Indra KOBZEVĖ

 Apleistų teritorijų reabilitacija Klaipėdoje įgyja pagreitį. Žadama, jog buvusio Faneros fabriko teritorija miesto prieigose per penkerius metus pasikeis neatpažįstamai. Atvykstančiuosius Liepų gatve pasitiks modernus „švyturys“ – šviesos instaliacijomis pasidabinęs senosios katilinės kaminas, o ilgus metus miesto vaizdą darkę fabriko griuvėsiai virs šiuolaikišku, europinius standartus atitinkančiu verslo centru.

Liepų gatvės 83 sklypo plėtrą numatoma įgyvendinti 4 etapais. „Kamino biurai“ – pirmasis iš jų. UAB „Viremidos investicijos“ vadovo Šarūno Butkaus teigimu, verslo centras „Kamino biurai“ įsikurs perspektyviausioje uostamiesčio erdvėje.

„Dar 2006-aisiais peržiūrėję miesto teritorijų planavimo dokumentus ir numatomas investicijas į infrastruktūros plėtrą įžvelgėme šios erdvės patrauklumą bei komercinę perspektyvą. Liepų gatvė – pagrindinis įvažiavimas į miesto centrą atvykstantiems autostrada ir Palangos plentu. Objektai šioje teritorijoje puikiai matomi bei lengvai pasiekiami tiek miesto, tiek rajono mastu. Šiandien tai labiausiai besivystanti miesto dalis“, – aiškino Š. Butkus.

„Kamino biurai“ pretenduoja tapti pionieriais uostamiestyje ir inžineriniais sprendimais. Pasak Š. Butkaus, tai pirmasis projektas pajūryje, kuris nuo projektavimo iki eksploatacijos darbų yra įgyvendinamas moderniausia informacinio modeliavimo sistema BIM (angl. Building Information Modelling). BIM leidžia identifikuoti galimas klaidas jau pačioje projekto kūrimo stadijoje, todėl išvengiama gerokai didesnių išlaidų taisant klaidas statybos metu, taip pat užtikrinamas pastato efektyvumas bei saugumas. Skandinavijos šalyse informacinis modeliavimas, pokalbininko teigimu, yra norma.

Naujasis verslo centras, duris atversiantis jau 2017 metų rugpjūtį, žada daug naudų būsimiems klientams. Anot Š. Butkaus, dėl inžinerinių inovacijų ženkliai mažėja komunalinės sąnaudos. Tai ypatingai svarbu Klaipėdos nuomininkams, kurie yra jautrūs kainų augimui. Be to, čia bus įrengtos bendro naudojimo erdvės: konferencijų salės, pasitarimų kambariai, virtuvėlės. Dalintis patalpomis visada yra pigiau, be to, tai yra Europoje seniai praktikuojamas būdas suburti bendruomenę, užmegzti naudingus ryšius. Centre „Kamino biurai“ taip pat bus įdiegti modernūs ryšių, patalpų kondicionavimo ir vėdinimo sprendimai. Dėl lankstaus patalpų suplanavimo jungti ar skaidyti erdves klientai galės pagal savo poreikius.

„Visų pirma, bus sutvarkytos uostamiesčio prieigos, kurių fabriko griuvėsiai tikrai nepuošė. O drauge su olandų architektais kurta senosios katilinės kamino šviesos instaliacija, matoma iš bet kurios miesto vietos ir aplinkinių gyvenviečių, taps savotišku traukos centru, galbūt net nauju Klaipėdos simboliu“, – džiaugėsi Š.Butkus.

„Kamino biurai“ talpins po vienu stogu visus nekilnojamo turto vystymo proceso dalyvius – buhalterijos, matininkų, projektavimo, statybinių medžiagų, pastatų priežiūros įmones, nekilnojamo turto agentūras, rangovines organizacijas ir t.t. Todėl į tokį centrą atėjęs žmogus, Š.Butkaus teigimu, išspręs visus su nekilnojamu turtu susijusius klausimus vienoje vietoje. 

Nors  tokio lygio paslaugų centrai nebėra naujiena Vilniuje bei Kaune, Š. Butkus pastebi, jog Klaipėdoje modernių patalpų verslui vis dar trūksta. Tai, anot jo, stabdo užsienio kapitalo įmonių atėjimą, o kartu ir naujų darbo vietų kūrimą uostamiestyje. 

Simbolinį startą Faneros fabriko griovimo darbams davęs ir jau ne vieną statybų aikštelę aplankęs  uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas juokavo, kad pastaruoju metu apsauginį šalmą dėvi dažniau nei kaklaraištį. Anot jo, apleistų teritorijų Klaipėdoje tvarkymo tempai įsibėgėja ir teikia gražią viltį miestui.

 „Paskutiniai įvykiai liudija, jog verslas vis labiau pasitiki Klaipėda ir nekilnojamo turto vystymo čia perspektyvomis. Tai reiškia ir vis gražėjantį, besitvarkantį miestą, ir naujai atsiveriančias seniai apleistas erdves, ir daugiau investicijų bei darbo vietų miestiečiams“, – džiaugėsi meras.

Anot jo, bendra miesto ir verslo pozicija ginčuose su Nacionaline žemės tarnyba davė apčiuopiamų rezultatų – ilgą laiką „konservuotų“ miesto teritorijų reabilitacija pajudėjo. Tai ypatingai svarbu šiai erdvei.

„Miesto prieigos yra mūsų vizitinė kortelė, pirmas įspūdis apie Klaipėdą. Akivaizdu, jog jis nebuvo „blizgantis“. Todėl ne tik leidžiu griauti, bet ir prašau – pradėkite kuo greičiau“, – entuziazmo neslėpė V. Grubliauskas.

UAB Statybos marketingas"

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode